Udalosti » Aktuality

Kliknutím na fotografie zväčšíte náhľady

Po oddychu... -  Barmanský workshop -  Imatrikulácie v 1.  J -  2.H na výstave Slovenské eurove mince -  Danubius Gastro

Po oddychu...

Po troch týždňoch strávených doma v rámci zimných prázdnin sme sa 12. januára 2009 opäť stretli na chodbách a v triedach školy. Cez prvú hodinu pán riaditeľ v školskom rozhlase zaželal všetko dobré v novom roku a kolobeh života školy pokračoval. Postrehli sme niektoré drobné opravy v priestoroch školy - zreparovanú podlahovú krytinu v jedálni, obnovené žltočierne zvýraznenie schodov, ktoré už bolo ošúchané tisíckami topánok i nové plastové dvere a okno na učtárni v internáte. Údržbári montovali nové šatňové stienky a skrinky v internáte a v bufete sa mali čo obracať s novou euromenou.

Barmanský workshop

Po úspešnom prvom turnuse barmanského workshopu, ktorého sa zúčastnil výber našich hotelákov na sklonku minulého roku, dostala naša škola ešte jednu možnosť 15. januára 2009 absolvovať rovnakú akciu v bare UFO v Bratislave. Sedem žiakov tak strávilo jeden nezabudnuteľný deň v spoločnosti Stanislava Vadrnu, výraznej barmanskej osobnosti, ktorý prezentoval svoje skúsenosti a zručnosti veľmi pútavou formou. Žiaci si osvojili množstvo nových teoretických informácií, degustovali a vyjadrovali sa k namiešaným nápojom a nacvičili si nové zručnosti, ktoré posúvajú techniku prípravy miešaných nápojov do ďalšej, modernejšej roviny.

Na záver tohto nezabudnuteľného dňa každý účastník dostal certifikát o absolvovaní workshopu a dvaja z nich možnosť jednodňovej stáže v živej prevádzke v bare Paparazzi v Bratislave. Tešíme sa na ich poznatky, o ktoré sa s nami určite podelia.

Imatrikulácie v 1.J

Hoci je už školský rok takmer vo svojej polovici, predsa starší spolužiaci nezabudli na triedu 1.J - obchodný pracovník a kozmetička a vstup do "fachu" im v utorok 20. januára 2009 trochu spríjemnili, lepšie povedané spestrili a to priamo na tvári...:-))

2. H na výstave Slovenské eurové mince

V daždivom počasí a s veľkým záujmom sa študenti 2. H zúčastnili 21. januára 2009 výstavy v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi s názvom Slovenské eurové mince. Výstava bola veľmi pútavá, nachádzali sa na nej ukážky výtvarných návrhov v prvom kole súťaže, výsledky hlasovania vo verejnej ankete a víťazné návrhy slovenských eurových mincí vo veľkých sádrových odliatkoch. Zároveň si študenti pozreli videoprojekciu o európskej únii, ako sa razia mince a tlačia bankovky.

Zaujímavý výklad im k tomu dala Ing. Mariana Vaňová. Okrem dobrého pocitu si študenti odniesli aj veľké množstvo propagačných materiálov.

Danubius Gastro

Pod týmto názvom sa každoročne koncom januára koná veľtrh gastronómie a cestovného ruchu v bratislavskej Inchebe. Ani tento rok tomu nebolo inak a návštevníci si mohli opäť vychutnať bohatú ponuku gastronomických zážitkov, nové trendy i prezrieť prezentácie regiónov Slovenska či ponuky cestovných kancelárií.

Jedným zo sprievodných podujatí bola 23. januára 2009 aj tradičná barmanská súťaž St. Nicolaus Cup. Do súťažného zápolenia sa zapojili aj naši žiaci - Miroslav Petic z 3. G a Kvetoslava Ďurčová zo 4. L. Úlohou 42 barmanov z celého Slovenska bolo pripraviť dlhý nápoj s povinným použitím surovín portfólia firmy Nicolaus a sirupov značky Fabbri.

Našich žiakov už tradične komisia vysoko hodnotí po technickej stránke. Tentokrát však nápoj ulahodil aj po stránke chuťovej a vzhľadovej, pretože Kvetke Ďurčovej priniesla príprava dlhého alkoholického nápoja diplom a pohár za 1. miesto.

Srdečne blahoželáme!