O škole » Objekty školy » Školský internát

Školský internát

Orientačná mapa

Školský internát je umiestnený v centre mesta a v jeho blízkom okolí sa nachádza historická časť mesta so svojimi kultúrnymi pamiatkami, nákupné strediská Prior, pošta, mestský dom, peňažné ústavy, okresná knižnica, osvetové stredisko, množstvo kaviarní s letnými terasami, mestská tržnica a neďaleko aj autobusová a železničná stanica.

- kapacita internátu: 90 lôžok - bunkový systém / väčšinou 2+3
- útulné zariadenie izieb: vyklápacie válendy, učebný stôl, šatník + nádstavec
- kúpeľňový kút so sprchou, dve umývadlá a WC

vrátnica schodisko chodba

Vybavenie internátu:
Na každom z troch poschodí je kuchynka s chladničkou a študovňa s televíznym prijímačom.

izba izba spoločenská miestnosť
izba internet

Na prízemí je spoločenská miestnosť s televíznym prijímačom, DVD a videoprehrávačom. Knižnica s dvoma počítačmi s pripojením na internet.

Prevádzku ŠI zabezpečujú dve vychovávateľky v popoludňajšej zmene, jedna v rannej a jedna v nočnej zmene, o čistotu a pranie vo vlastnej práčovni sa stará jedna upratovačka.

Žiaci po rannom budíčku, osobnej hygiene, upratovaní izieb a raňajkách odchádzajú do školy. V prípade, že majú popoludňajšiu prax, vychovávateľka v rannej zmene pripraví program. Po príchode zo školy majú žiaci osobné voľno do večere. Potom majú priestor vyhradený na štúdium, výchovnú a krúžkovú činnosť, ktorá je rôznorodá a dobrovoľná. Po osobnej hygiene a večierke sa od žiakov vyžaduje nočný kľud.

Zdenka Kurucová, upratovačka Klaudia Majzlanová, vedúca DM

Krúžková činnosť:
  • rozhlasovo - dramatický
  • športový
  • varenie
  • "formuj svoje telo"
  • šitie (podľa záujmu)

• ohnisko voľný čas spoločenská miestnosť

Vnútorný poriadok internátu

Stravovanie zabezpečuje školská jedáleň - raňajky + obedy + večere (0,60 + 1,26 + 0,96 = 2,82 €)
    v časoch:
     raňajky:
    6,30 - 7,45
    obedy:
    11,30 - 14,00
    večere:
    17,30 - 18,00
    budova internátu

Kontakt na nás:
    školský internát pri Strednej odbornej škole
    Nábrežie J. Kalinčiaka č.1
    971 01 Prievidza
    tel. č.: 046/542 50 60, 0902 823 923

CENNÍK:
    za poskytnuté ubytovanie v školskom internáte platný od 1. 1. 2009
    I. Žiaci stredných škôl ubytovaní počas školského roka:
    27 € mesačne
    II. Študenti vysokých škôl a pomaturitného štúdia:
    III. Hostia:

V opodstatnených prípadoch je možné cenu ubytovania upraviť dohodou zmluvných strán po predchádzajúcom súhlase riaditeľa školy.